Čekání na správnou chvíli a na až

Správná chvíle…Kdo tento výraz vlastně vymyslel? Vymysleli jsme si jej sami ze zbabělosti plnit si své sny o štěstí, o svém životě, o své vysněné postavě, o svém bydlení o … doplňte si to své vysněné něco. A slovíčko “až” je úplně to samé. Já tyto slova používala pořád. Celý svůj dosavadní život jsem jen snila o tom, až budu bydlet v přírodě, až budu moci cestovat, až si pořídím toho německého ovčáka, kterého jsem chtěla odjakživa, až bude Kubík větší a rozumnější, až zhubnu, až….. Samé až. 

 bude ta SPRÁVNÁ CHVÍLE

A tak jsem i ve svých letech byla pořád tam, kde jsem být nechtěla – v menším bytě s x kily navrch, zaměstnaná a musela jsem pořád někoho poslouchat a vzhledem k tomu, že mi tohle nikdy moc nešlo (jen maminku jsem poslouchala, ale to bylo z lásky) – v tom jsem celý můj otec a k tomu mám trošku horkou hlavu, nebylo to prostě ono a já to přitom věděla už dopředu. Vždycky jsem věděla, že tohle prostě není nic pro mě. Že tak nikdy šťastná nebudu. A tak jsem při tom čekání na správnou chvíli přibrala pár kilo, naštvala zaměstnavatele a skončila v pracovní neschopnosti a s žádostí o invalidní důchod. A teprve tehdy mi to všechno došlo…

SPRÁVNÁ CHVÍLE JE PROSTĚ TEĎ A TADY!!!

A tak jsem vzala své téměř poslední peníze a nakoupila minerály a potřeby pro výrobu náramků. Sotva jsem dala první na internet, ihned se prodal. Ano, koupila si jej má velice dobrá kamarádka, která mi dává zpětnou vazbu a podporuje mě v tomhle všem, ale po pár dnech si objednala náramek hned další paní. Úplně neznámá, jelikož jsem své výrobky z počátku začala sdílet do různých skupin na fb, na Fleru apod., protože e-shop byl teprve v rozdělané verzi.

Začala jsem si já – konzumní žena, vyrábět hand made věcičky, jako mýdla, tinktury, mastičky, svíčky a chystám se na výrobu domácí kosmetiky, drogerie a hlavně potravin. Můj velice dobrý kamarád a zároveň manžel kamarádky, která si koupila ten náramek, mi udělal nálepky s logem hand made podle loga, které mi sestavil můj další velice dobrý kamarád (je důležité mít dobré kamarády a to nejen pro tyhle pomoci). Ono totiž když nad tím, co používáme a co jíme začneme trochu přemýšlet, dojde Vám, že tyhle chemické hnusy do sebe a svých dětí dávat prostě nechcete. Dokonce jsem se po shlédnutí jednoho dokumentu o potravinářském průmyslu nedokázala donutit koupit si třeba šunku v obchodě. Protože, což víme všichni, v šunce není téměř žádné maso, že. Navíc je to ale slepované z různých kousků a zbytků a podobně. Nechci Vám kazit chuť :-D.

Byla jsem normální uživatel internetu. Udělat si vlastní stránky bylo pro mě fakt nemyslitelné, nicméně jsem to nakonec vzala jako výzvu a stylem pokus omyl jsem si vytvořila základní webové stránky blogu a stránky e-shopu. Zvládla jsem to i přesto, že jsem o tom neměla ani ponětí a byla to pro mě španělská vesnice. Dřív bych to asi prostě vzdala, protože nebyl nikdo, kdo by to udělal.

Začala jsem malovat. Já, jejíž talent na malování se zasekl někde na úrovni 6 letého dítěte. To jsem si vždycky myslela a říkala jsem to o sobě. No a dneska maluji akrylovkami a uhlem a každým obrázkem a malbou se posouvám dál a dál.

Můj nejlepší přítel, který je zároveň naším strážným andělem mi pomohl s koupí pozemku v horách, kde se chystáme stavět – sice to ještě neumím, ale no a? Internet a rady zkušenějších mi pomohou. Já to vím. Asi teď mnozí z Vás kroutí hlavou, nevadí. Já vás přesvědčím, že když se chce, všechno jde.

Celkově, když jsem se začala více zajímat o tohle všechno a pevně se rozhodla jen tak si být, dělat co mě baví, řídit si svůj život úplně sama i když v podstatě teprve začínám, se už teď cítím mnohem líp. Opravdu. Jen to vědění a uvědomění si toho všeho je osvobozující. Nebude to jednoduchá cesta, ale bude to ta má a naše.

Tudíž:

  1. Přestaňte čekat na tu správnou chvíli. Ta je teď a tady.
  2. Neberte ohled na to, co si ostatní myslí o vašich přáních a snech a o vás celkově, jen vám to bude brát energii.
  3. Buďte šťastní už teď hned.
  4. Buďte vděční za to, co už máte. To ve vás vyvolá příjemné pocity, které pak budou na sebe nabalovat další a další.
  5. Nenechte si namluvit, že to nedokážete. Protože ti, co Vám to budou tvrdit, nemají odvahu to ani zkusit.
  6. “Pokud si myslíte, že něco dokážete nebo nedokážete, pokaždé budete mít pravdu.” Henry Ford. Opravdu to platí, proto musíte v sebe věřit.
  7. Zdolávejte překážky, protože jen ty Vás posunou dál.
  8. Buďte to prostě vy a ne to, co z Vás chce mít společnost.

Měla jsem s napsáním tohoto článku počkat AŽ budu bohatá? Až budeme mít postavený ten domeček? Protože to by byla ta SPRÁVNÁ chvíle? Kdepak. Obrovským úspěchem je už jen to, že jsem se konečně odhodlala. Bez toho by totiž sny zůstaly jen sny.

Vaše Luluci 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *