Hubnoucí challenge (pokus č. 1 mil.)

Zhruba v polovině června jsem dostala opět pořádný kopanec do prdele. To tak u mě poslední roky prostě bývá. Mělo to však pozitivní následek.

Do té doby jsem už asi měsíc cvičila jen tak zlehka doma. Tenhle kopanec mě však donutil se do toho cvičení víc obout. Hned na druhý den jsem se zaregistrovala do fitka a zaplatila si členství na první měsíc. (Btw to už tady několikrát bylo, takže to ještě nic neznamenalo.)

Co už ale něco v mém případě znamená je to, že do toho fitka opravdu poctivě chodím.

První hodiny jsem se tam zadrhávala zcela strategicky na běžícím páse a to proto, abych mohla sledovat lidi na strojích a okoukat, jak se na nich cvičí (přeci jen jsem nechtěla být za blbku, co u každého stroje studuje návod a pak to stejně dělá blbě).

Tak jsem později začala cvičit na pár strojích, ale stejně to nějak nebylo ono. V rámci členství nabízí fitko dvě hodiny s trenérem zdarma. Tak jsem neváhala a na jednu z nich se objednala. Bylo to docela rychlé a tak jsem následující pondělí naběhla na hodinu s velkým očekáváním, jak se za tu hodinu naučím vše, abych pak už mohla jet podle sebe. No, co si budem, jedna hodina prostě nestačí.

Musím říct, že jsem měla velké štěstí na trenérku. Na hodinu přišla mlaďounká Káťa M., empatická, milá a i přes své mládí zkušená trenérka. Hodina s ní mě bavila, zároveň mi dala do těla a ukázala spoustu cviků. Jenže jak jsem již psala, za hodinu se prostě vše nenaučíte, pokud to berete opravdu vážně. A tak když mi na konci naší hodiny nabídla své služby, i přes momentální ne příliš příznivou finanční situaci, jsem na spolupráci kývla alespoň na jeden měsíc. Což je sice taky málo, ale alespoň něco.

Celý ten měsíc s trenérkou jsem si užila. Vzledem k domluveným tréninkům jsem musela dorazit, i když se mi mnohdy nechtělo či se mi to nehodilo (v noci jsem makala a ráno bych raději vyspávala ve vyhřáté posteli). Naučila jsem se hodně nových cviků, hodně cviků na strojích a HLAVNĚ jejich správné provádění. Což je nejdůležitější. Co mě opravdu potěšilo bylo to, že mi bylo Káťou řečeno, že paměť mého těla je na velice dobré úrovni (jde vidět, že jsem v “mládí” dělala sporty a že si tělo dobře a rychle pamatuje, jak má být u daných cviků nastaveno).

Na svůj poslední trénink s Káťou jsem si měla připravit otázky, co mě ještě zajímá. Vzhledem k tomu, že jsem hlava děravá, potřebovala jsem si zopakovat nějaký ty cviky a tak jsme to všechno natočily na můj mobil. Takhle to nezapomenu :-). Po poslední hodině naše spolupráce prozatím skončila, ale protože je Káťa zlatíčko, slíbila mi ještě nějaké služby a informace. Což dodržela. Pokud byste chtěli začít chodit cvičit tady do Řep, ráda Vám na ni předám kontakt.

Cvičení mě baví, jediné do čeho se musím vždy dokopat je to, abych tam vůbec došla. Pak už je to v pohodě a jedu. V tom vám ty tréninky s trenérkou též pomohou. Víte totiž, že jste s někým domluvení a tak prostě musíte.

Dál už musím sama no.

Musím se pochválit. I když už teď jedu jen sama, dokopávám se úspěšně. Mám v diáři naplánovány tréninky a tak na sebe prostě hodím oblečení a bezmyšlenkovitě vyrazím. Takhle na sebe musím, protože kdybych nad tím přemýšlela, nikam bych nedošla.

Jednou z “mezí” je dosáhnutí min. 9 tis. kroků denně. Pokud nemáte krokoměr či chytré hodinky (lepší než v mobilu, jelikož mobil nemáte vždy u sebe), nemáte pravděpodobně vůbec představu o množství denně nachozených kroků. Člověk by nevěřil, jak je “těžké” dané minimální hranice dosáhnout, pokud máte práci jako já (řízení auta). Bez plánovaného chození se normálně dostanu jen na si 5 tis. Tudíž řeším ještě tohle.

Přiznám se, pokud je den kdy jdu do fitka, tak počet kroků až tak nehrotím. Pokud je den bez fitka, vydám se rychlou chůzí alespoň na procházku po sídlišti. Ale nezdá se to. Abyste dosáhli tohoto limitu, stojí to pár kilometrovou procházku.

Jídlo a já

Společně s nabíráním svalové hmoty a ruku v ruce jdoucí spalování tuků je důležité jídlo. Stravování všeobecně. Jelikož nejsem ten typ člověka, který má rád přesné dodržování čehokoliv, nenechala jsem si sestavit jídelníček jako takový. Spíše jen všeobecné doporučení. Nikomu asi nemusím říkat, že velkou roli hraje ovoce a zelenina. Jsem bohužel již od narození člověk, který nepozře tepelně upravenou zeleninu. Tudíž hodně jídel jde mimo mě. U mě je schůdná pouze zelenina čerstvá – btw ta je stejně nejlepší. Co tím chci říct? Že u mě není problém se cvičením, ale se stravou, spánkem a vodou.

Mám ráda jídlo. Přitom má chyba ve stravování tkví někde jinde. Byla jsem v podstatě podvyživená (což je opravdu úsměvné v porovnání s mým velkým tělem). Tak je to ale v mnoha případech, co jsem zjistila. Jedla jsem málo a samozřejmě blbě.

A tak jsem dostala za úkol víc jíst, pít a hlavně spát. Jo a pít mnohem méně kávu!!!!!! Mě, vchnímu kafaři, zakazují kafe. Něco na tom asi bude, jelikož mi kafe zakazuje i paní doktorka.

Režim

Zítra začíná škola a já už se těším, až si zase srovnám režim dne. O prázdninách jsem pracovala hlavně v noci a spánek mám úplně rozhozený. Přitom spánek hraje jednu z hlavních rolí u hubnutí a zdraví všeobecně.

Na čem musím zapracovat opravdu hodně je ta strava. Mít doma zásoby správných potravin je jedna věc, druhou je ale umět z nich připravit vyvážená jídla. A co si budem, jakmile už mám hlad, na přípravu není čas a prostě něco polknu. Což je chyba. To víme. Proto musím zapracovat právě na plánování jídel.

Třetí věcí je pitný režim. Naučila jsem se pít čistou vodu, víceméně nic jiného nepiju. Takže jeden úspěch. Musím ale zatím na to pití hodně myslet, kdyby ne na konci dne zjistím, že jsem vypila dvě deci.

Kalorické tabulky

Posledních pár dní mám staženou aplikaci (a opravdu ji využívám) Kalorické tabulky. Jistě nemusím představovat. To abych měla představu, kolik čeho do sebe dostanu a taky abych je dejme tomu za nějaký čas už nepotřebovala, protože už budu vědět cca čeho a kolik sníst. Ale to je taky ještě běh na delší trať.

Co říci na závěr? Už jedu cvičení třetí měsíc a tak už tak nějak fakt doufám, že u toho zůstanu, protože mě to baví. Držte pěsti :-).

Vaše Luluci

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *