Já nemám čas – ty jo, tohle jsem si myslela, že už nebudu muset říkat

Je to tak. Ach jo. Už zas.

Nicméně,  důležitá věc ke sdělení:

“Pozor na to, co si přejete.”

Když jsem si totiž koupila diář na rok 2018, na úvodní stránku jsem si napsala, že začínám žít nový život … a na konci bylo žití na IČ.

Tehdy jsem měla na mysli to, že budu pracovat z domu jen pomocí počítače. Tak, abych mohla být doma, respektive kdekoliv, Kubík by se učil doma atd. Mohli bychom cestovat jak dlouho budeme chtít a kam budeme chtít. Ok, toho snu se nevzdávám, jen prostě musím svá přání formulovat přesněji.

Ono se mi to totiž vyplnilo – ta práce na IČ, ale trochu jinak. Samozřejmě. Hned raději řeknu, že mě daná práce v zahradnictví baví, jsem venku, se skvělými lidmi, nikdo mi neříká, kdy můžu na wc, kdy na cigáro, na místě a způsobu obědu se dohodneme. Práce je rozmanitá, přírodní a svým jistým způsobem svobodná.Takže ok. na některé zakázky jsem si sebou vzala i psy a ani s Kubíkem nebyl problém. Respektive je nutno ho dostatečně zabavit.  Nicméně nesplňuje ten základní požadavek. Chápete. Nemusím to rozepisovat?

A co mě k tomu vedlo? Co jiného než peníze. Vzhledem k tomu, že jsem matka a k tomu samoživitelka, musím se o své dítě postarat. Nejen musím, ale chci. A i když si za to kolikrát nadávám, nechci být pijavice přisátá na ,stejně slabé, sociální pomoci státu.

Teď jsem chtěla napsat jen takovou myšlenku, možná znějící jako výmluva, ale prostě opravdu nemám čas a hlavně energii. Fyzická práce mi vyhovuje. Člověk přijde domů úplně ko, ale tak příjemně, chápete jak to myslím? Prostě čistá hlava a jen příjemná únava. Když pak přijdu domů, školka, psi a padnu na hubu jak se říká. večeře, Kubík atd. atd. Pak jsem ko ještě víc.

Mám to ráda, to ano. Pořád to ale není ten cíl.

Už mám v hlavě další článek, nicméně – nemám sílu. Jdu hají.

 

Luluci 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *