Keltské opidum Závist

Keltské opidum Závist – turistickou značku s tímto názvem jsem viděla už asi tisíckrát. Když jsem sloužila na P5 a měli jsme zrovna noční na Zbraslavi, kolikrát mi o tom kolega vyprávěl. Pokaždé jsem se pro výlet nadchla, ale až teď o pár let později jsem jej teprve podnikla.

Popravdě, pro mě není až tak důležitý cíl cesty (i když velice ráda poznávám nová místa a procházky přírodou se psy mě k tomu donutí, i když se mo zrovna nechce), ale to, abychom si procházku užili v klidu. Kubík a psi aby si hezky běhali a já šla v klidu.

Co tím chci říct? Pokud máte psa, který se s ostatními psy moc nekamarádí, zvolte si jiný než víkendový den a pro jistotu ještě dobu, kdy jsou lidi v práci. Tím, že je to tak blízko “civilizaci”, tak tam bylo asi tisíc běžců, kteří když se Vám rozběhnou za zády, tak to psa obranáře nenechá v klidu, tak polovina pěších výletníku a pár cyklistů.

Co se mi líbilo bylo to, že v cíli je strom, který je vyloženě ověšen jak vánoční stromeček, jen ne ozdobami, ale krmením pro ptáčky. Ne tu a tam něco, ale vyloženě ověšen. To je moc hezký :-).

V podstatě to byla taková sobotní procházka, kdy jsme se provětrali a Larrs se trochu proběhnul. V podstatě, pokud se chcete jen tak projít a jste odněkud z blízka, ok.

Asi cítíte, že mé nadšení nebylo příliš velké. Není to ale místem, ale počtem lidí a navíc, asi jsem neměla vyloženě den. procházka je to krátká, takže tím nezaberete moc času a i když je to do kopce, není to nic, co by nezvládli i méně fyzicky zdatní lidé.

 

Vaše Luluci

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *