Recenze knihy “BEZ FILTRU” od Kristýny Dolejšové známé projektem #ZaNormalniHolky

K sepsání recenze mě vlastně přivedla sama Kristýna, když jsem ji poslala poděkování i s fotkou za to, že mi knížka přišla se srdíčkem na obálce (taková maličkost, která mi vykouzlila úsměv a pocit sounáležitosti Kristýny s námi normálními holkami). Napsala mi pod fotku, že se těší na recenzi.

Tak tady ji máš Christie 🙂 a vy všichni ostatní čtěte také :-).

Nejdříve bych chtěla napsat, že Kristýnin projekt #ZaNormalniHolky se ke mě dostal nějakou náhodou přes blogerky, které sleduji, protože mě, jako spoustu jiných pozitivně ladí a hlavně, dodávají mi odvahu a některé i praktické rady, jak se vydat na cestu, po které chci v životě jít a kterou chci ukázat i svému synovi, který tou cestou půjde se mnou (je mu šest, takže nemá jinou možnost :-D).

Nejprve mě zaujala svýma krásnýma očima a tím “něčím”, co z ní na první pohled i na fotce vyzařovalo. Začala jsem tedy brouzdat po sociálních sítích a jelikož mě projekt velice zaujal, rozhodla jsem se pořídit si knihu s názvem “BEZ FILTRU”.

Pár praktických postřehů:

  • Příjemný formát i vazba
  • Fotka přesně výstižná k názvu knihy, který je nejen poutavý, ale hlavně trefný.

Kniha je rozdělena na tři části:

  • Já a můj příběh. Bez Filtru.
  • Projekt ZaNormalniHolky
  • Zpátky k sobě ve 13 krocích

Než se dáte do čtení jednotlivých částí, stojí za to si přečíst i ty pro většinu nepopulární úvodní věci jako poděkování, předmluva a jak tuto knihu číst.

A teď k samotnému obsahu knihy.

Po přečtení těch úvodních pasáží jsem byla na sebe naštvaná, že jsem si nekoupila kakao (proč není upozornění KUP SI KAKAO už na přední stránce?) 😀 A věta, že babička pekla Kristýně závin bez rozinek, mě přesvědčila, že bychom si my dvě určitě rozuměly :-D. Za mě rozinky nee.

No dobře, jsem se zakecala.

Narovinu, první část jsem přečetla jedním dechem. Nejenže jsem oceňovala autorčinu upřímnost, ale celý její popisovaný příběh byl napsán velice čtivým způsobem a sám o sobě je zajímavý. Zajímavý pro všechny z nás, kteří si tohle neprožili. Ne přesně toto, protože každá máme ve svém příběhu něco, za což se stydíme, raději to tajíme, za což si nadáváme či si říkáme, jak jsme byly hloupé tehdy. Jen ne každá už máme za sebou ten AHA moment, kdy řekneme dost.

Druhá část je o tom, jak vlastně projekt vznikl a jaká k němu vedla cesta. Tuhle část jsem také přečetla najednou (a opět bez kakaa grr). Když ve druhé části došlo na výsledky dotazníku, na malinkou chvíli jsem knihu odložila. Analytická data moc nemusím, ale po pár hodinách jsem se k tomu vrátila a ačkoliv jsem taky holka, tak mě výsledky mnohdy až vyděsily. To si člověk pak říká PROČ, PROČ, PROČ? Rozhodně zajímavé informace. Zjistíte, že pokud jste si připadaly jako mimoň, nejste v tom zdaleka samy. Včetně mě. Rozhodně přečíst.

Část třetí a pro tuto knihu poslední je to, co Vás, pokud budete číst dobře a pečlivě, zbaví těch ble myšlenek o sobě. Opravdu to vlévá odhodlání k AHA momentu. Velice dobře napsáno.

Rozhodně se ale nejedná o nějakou sluníčkovou nalejvačku. Je to psáno rozumem a zkušenostmi.

Tuto knihu si schovejte a tuto část si přečtěte pokaždé, kdy bude potřeba – chapeme se?

Kristýno děkuji za tuto knihu. Rozhodně doporučuji.

 

Luluci 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *